Práve si pozeráte archívnu stránku z PFS 2018. Presmerovanie na stránku aktuálnych PFS.

Program

Program 44. ročníka PFS

Na stiahnutie:

Piatok 2.8.2019

Oravský Biely Potok
19:00 KROJOVANÝ SPRIEVOD
Sprievod folklórnych súborov cez obec
Oravský Biely Potok - Športové ihrisko
19:30 PRIVÍTANKA
Účinkujú: Detský folklórny súbor a ženská spevácka skupina z Oravského Bieleho Potoka, FSk TRÁVNIČANKA z Trávnice
20:00 V TOM BIELOM POTOKU
Účinkujú folklórne súbory: ŠMYKŇA z Ostravy (Česko), KRUPITSKÉ MUZIKY – Minský región (Bielorusko), DĚCKA ZE SKORONIC (Česko), PETROVČAN z Báčskeho Petrovca (Srbsko) a ZVOLEN z Kulpína (Srbsko), MORENA z Londýna (Anglicko)
22:00 TANEČNÁ ZÁBAVA
Zuberec - Námestie sv. Vendelína
19:00 - 20:00 MUZIKANTSKÉ PÓDIUM
Účinkujú: ĽH STRUNA zo Zuberca a ĽH BORSÍKOVCOV zo Zuberca
Zuberec - Kultúrny dom
20:00 - 23:00 TANEČNÁ ŠKOLA
Vedie: PODROHÁČSKA FOLKLÓRNA SKUPINA zo Zuberca
Spoluúčinkujú: SKORUŠINA z Liesku a 9 SIYŁ (Poľsko)
23:00 - 01:00 ĽUDOVÁ VESELICA
Spievajme a tancujme pri ľudovej hudbe 9 SIYŁ

Sobota 3.8.2019

Múzeum oravskej dediny
10:00 HUDOBNÁ PRECHÁDZKA CESTAMI ORAVSKÝCH PLÁTENNÍKOV
Príprava, scenár, réžia: Viktor Janoštín
12:00 ÚPRAVA A POKRÝVKA HLAVY V MINULOSTI
Čepiec - znak ženy patriacej mužovi
Fragmenty z Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne
Príprava, scenár, réžia: Elena Beňušová
12:30 BRESTOVÁ V TANCI
Program pri príležitosti 20. výročia folklórneho kolektívu BRESTOVÁ. Zaujímavosti ľudových piesní zo Zuberca
Príprava, scenár, réžia: Richard Janoštín
13:30 NA ZVONICI ZVONIA
Sprievod súborov a skupín zo skanzenu k amfiteátru
Uvádza: Richard Janoštín
Amfiteáter
14:00 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE 44. PFS
Prezentácia účinkujúcich, príhovor starostu obce, Zuberčania
14:30 DOMÁCI I RODÁCI
Účinkujú folklórne súbory: ORAVAN SENIOR z Nižnej, PETROVČAN z Báčskeho Petrovca (Srbsko), OTAVA a ĽH POLUN z Nového Mesta nad Váhom, ZVOLEN z Kulpína (Srbsko), SKORUŠINA z Liesku a BORIEVKA z Košíc
Príprava, scenár, réžia: Ľubomír Jarolín a Pavol Šroba
16:00 PRI PRÁCI I PRI ZÁBAVE ...
Scénický program oravských folklórnych súborov a skupín, ľudových hudieb a sólistov
Účinkujú: PODROHÁČSKA FOLKLÓRNA SKUPINA zo Zuberca, FSk GORAL zo Suchej Hory, SSk ČEČINA z Veličnej, ŽSSk z Oravského Bieleho Potoka, FS ROSIČKA ROSA z Dolného Kubína, FSk ORAVA z Dolného Kubína, FSk RABČIČANKA a ĽH ROVŇAN z Rabčíc, MLADÝ HELIGÓN z Rabčíc
Príprava, scenár, réžia: Oľga Žabenská, Valéria Baláková, Daniela Žuffová
17:30 Z GEMERA A MALOHONTU
Regionálny program súborov a skupín, ľudových hudieb a sólistov
Účinkujú: FS LYKOVEC z Revúcej, FSk REVÚŠKA z Revúčky, DFS MLADOSŤ a FS VEPOR z Klenovca
Príprava, scenár, réžia: Stanislava Zvarová
19:00 ZBLÍZKA I ZĎALEKA
Účinkujú: KRUPITSKÉ MUZIKY – Minský región (Bielorusko), DĚCKA ZE SKORONIC (Česko),
Zespół Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki "WIERCHY" w Milówce (Poľsko), ŠMYKŇA z Ostravy (Česko), 9 SIYŁ (Poľsko) a FS MORENA z Londýna (Anglicko)
Príprava, scenár, réžia: Pavol Šroba
20:30 (Ž)ivý (F)olklórny (S)úbor EKONÓM
Profilový program jubilujúceho folklórneho súboru EKONÓM z Bratislavy
Réžia: Michal Zábražný
22:00 - 00:00 NA LÚKE PRI KOLIBE
Spievajte a tancujte pri ľudovej hudbe. Krátka výuka regionálnych tancov
Spievajte a tancujte pri ľudovej hudbe 9 SIYŁ
Krátka výuka regionálnych tancov
Príprava: Richard Janoštín

Nedeľa 4.8.2019

Habovka - Zuberec - Múzeum oravskej dediny
08:30 STUDENOU DOLINOU FURMANI IDÚ
Sviatočná furmanka spod Klimkovho vŕšku v Habovke do Zuberca a Múzea oravskej dediny v Brestovej
Príprava: Pavol Šroba
Múzeum oravskej dediny
09:00 SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA
Amfiteáter
10:30 VITAJTE V ZUBERCI
Účinkujú: DFS ROHÁČIK a PODROHÁČSKA FOLKLÓRNA SKUPINA zo Zuberca, FSk BUČNÍK z Habovky a ŽSSk z Oravského Bieleho Potoka
Príprava, scenár, réžia: Daniela Žuffová
11:00 NA JARMOKU
Program detských folklórnych súborov z Oravy a ich hostí
Účinkujú detské folklórne súbory: LOKČAN z Lokce, PODBIEĽAN z Podbiela, ROHÁČIK zo Zuberca, VIENOK zo Štefanova nad Oravou, SÝKOREČKA z Lokce, TURIEC z Martina a GĽH MAZUĽKA z Oravskej Polhory
Príprava, scenár, réžia: Miroslav Žabenský
12:15 PODOBY SLOVENSKÉHO FOLKLÓRU
Podoby slovenského folklóru v podaní súborov zo zahraničia
Účinkujú folklórne súbory: ZVOLEN z Kulpína (Srbsko), MORENA (Anglicko), PETROVČAN z Báčskeho Petrovca (Srbsko) a ŠMYKŇA (Česko)
Príprava, scenár, réžia: Ľubomír Jarolín
13:30 IDÚ PLTE DOLU VODU
Program folklórnych súborov a skupín pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej
Účinkujú: Klub autentického folklóru HOJANA zo Žiliny, FSk TIESŇAVAN z Krpelian, FS VÁH z Liptovského Mikuláša, FSk NIŽNÁ VES z Nižnej a DFSk HAJOVČEK zo Strečna
Príprava, scenár, réžia: Miroslava Polohová Ivanová
15:00 POZDRAVY OD SUSEDOV
Účinkujú: KRUPITSKÉ MUZIKY – Minský región (Bielorusko), DĚCKA ZE SKORONIC (Česko) a Zespół Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki "WIERCHY" w Milówce (Poľsko)
Príprava, scenár, réžia: Pavol Šroba
15:45 FOLKLÓRNA PRECHÁDZKA SLOVENSKOM
Účinkujú: EKONÓM z Bratislavy, OTAVA a ĽH POLUN z Nového Mesta nad Váhom, BRESTOVÁ z Brestovej, SKORUŠINA z Liesku, ORAVAN z Nižnej, ORAVAN SENIOR z Nižnej, VÁH z Liptovského Mikuláša, VEPOR z Klenovca, BORIEVKA z Košíc a Jerguš Vinarčík
Príprava, scenár, réžia: Pavol Šroba

Sprievodné podujatia

28. ORAVSKÝ TRADIČNÝ JARMOK OŽIVENÝCH REMESIEL
Sobota 3. august 2019 9.30 – 19.00
Nedeľa 4. august 2019 8.30 – 17.00
TEN ČEPIEC BELASÝ
Výstava čepcov zo zbierok Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne a krojových súčastí zo zbierok Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne
Výstava, objekt č. 16 - Dolná Lehota
AKO SA CHYSTÁ JÍZDA KRÁLŮ
Tvorivá dielňa a vystúpenie folklórneho súboru DĚCKA ZE SKORONIC (Česko)
Sobota 3. august 2019 15.00 – 17.00
Nedeľa 4. august 2019 12.00 – 14.00
ZAHRAJ SI, KTO CHCEŠ
Otvorená scéna pre začínajúcich či zdatných muzikantov, folklórne kolektívy a sólistov
Nedeľa 4. august 2019 14.00 – 16.00