Podroháčske folklórne slávnosti 2017, 4. - 6.8.2017 | Program festivalu
50516
page-template-default,page,page-id-50516,logged-in,admin-bar,no-customize-support,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,tactile child-child-ver-1.0.0,tactile-ver-1.11,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

PIATOK 4. AUGUST 2017

 

Oravský Biely Potok

18.30 HRAJTE MI HUSLIČKY
Ľudové hudby vyhrávajú po dedine

 

Športové ihrisko

19.00  PRIVÍTANKA
Detský folklórny súbor a ženská spevácka skupina z Oravského Bieleho Potoka

 

20.00  V TOM BIELOM POTOKU
Účinkujú: ANTRE (Bielorusko), ANKA KÜLTÜR SANAT (Turecko), TAPATUŠKI (Bielorusko), KLASY zo Starej Pazovej (Srbsko) a IMEDI (Gruzínsko)

 

22.00  TANEČNÁ ZÁBAVA

 


Kultúrny dom Zuberec

 

19.00 – 20.00 MUZIKANTSKÉ PÓDIUM
Ľudová hudba STRUNKA zo Zuberca

 

20.00 – 23.00  TANEČNÁ ŠKOLA
Vedie PODROHÁČSKA FOLKLÓRNA SKUPINA zo Zuberca
Spoluúčinkujú: FS STAVBÁR zo Žiliny a FS SKORUŠINA z Liesku

 

23.00 – 01.00  ĽUDOVÁ VESELICA
Spievajme a tancujme pri ľudovej hudbe

SOBOTA 5. AUGUST 2017

 

Múzeum oravskej dediny
11.30 50 ROKOV MÚZEA ORAVSKEJ DEDINY
Folklórny program z múzea
Verejná rozhlasová nahrávka
Príprava, scenár, réžia: Richard Janoštín

 

12.00 OTVORENIE EXPOZÍCIE ORAVSKÉ ZEMIANSTVO
Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.
Otvorenie expozície, objekt č. 42 – Kúria z Vyšného Kubína

 

13.00 ZO ŽIVOTA MÚZEA
Otvorenie výstavy z príležitosti 50. výročia položenia základného kameňa Múzea oravskej dediny. 
Výstava, objekt č. 16 – Dolná Lehota

 

13.30 NA ZVONICI ZVONIA
Sprievod súborov a skupín zo skanzenu k amfiteátru
Uvádza: Richard Janoštín

 

 

Amfiteáter
14.00  SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE 42. PFS
Prezentácia účinkujúcich, príhovor starostu obce

 

14.30 POZDRAVY ZUBERČANOV
DFS ROHÁČIK a PODROHÁČSKA FOLKLÓRNA SKUPINA zo Zuberca
Príprava, scenár, réžia: Daniela Žuffová

 

15.00 VŽDY NÁM BÝVA VESELO
Účinkujú folklórne súbory STAVBÁR zo Žiliny a SKORUŠINA z Liesku, FSk LUBENÁ z Poluvsia
Príprava, scenár, réžia: Pavol Šroba

 

16.00 PRAMENE
Scénický program oravských folklórnych súborov a skupín, ľudových hudieb a sólistov
Účinkujú: SSk SENKOVÁ z Podbiela, FSk RABČIČANKA a ĽH ROVŇAN z Rabčíc, PODROHÁČSKA FOLKLÓRNA SKUPINA zo Zuberca, FSk TRNKÁRI zo Žaškova a jubilanti FSK GORAL zo Suchej Hory a DFS GORAL z Hladovky
Príprava, scenár, réžia: Oľga Žabenská, Valéria Baláková

 

17.45 PODOBY SLOVENSKÉHO FOLKLÓRU I.
Podoby slovenského folklóru v podaní súborov zo zahraničia
Účinkujú folklórne súbory: KLASY zo Starej Pazovej (Srbsko) a JÁNOŠÍČEK z Brna (Česko)
Príprava, scenár, réžia: Ľubomír Jarolín

 

18.30 Z RÔZNYCH KÚTOV 
Účinkujú folklórne súbory: IMEDI (Gruzínsko), ANKA KÜLTÜR SANAT (Turecko), ANTRE (Bielorusko), TAPATUŠKI (Bielorusko), DĚCKA ZE SKORONIC U KYJOVA (Česko)
Príprava, scenár, réžia: Pavol Šroba

 

20.00 ORAVAN
Profilový program jubilujúceho folklórneho súboru ORAVAN z Nižnej a jeho hostí
ORAVAN a ORAVAN Senior z Nižnej, DFS ORAVANČEK pri ZUŠ Nižná
Réžia: Ľubomír Jarolín

 

21.00 V HRIŇOVEJ SOM NARODENÝ
Profilový program jubilujúceho folklórneho súboru HRIŇOVČAN z Hriňovej
Réžia: Ivana Sujová

 

22.00 – 24.00 Ľudová veselica
Spievajte a tancujte pri ľudovej hudbe MURÍNOVCI z Podbiela
Príprava: Richard Janoštín

NEDEĽA 6. AUGUST 2017

 

8.30  STUDENOU DOLINOU FURMANI IDÚ
Sviatočná furmanka spod Klimkovho vŕšku do Zuberca a Múzea oravskej dediny v Brestovej
Príprava: Pavol Šroba

 

Múzeum oravskej dediny

 

9.00  SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA 

 

 

Amfiteáter

 

10.30  VITAJTE V ZUBERCI
Účinkujú:DFS ROHÁČIK a PODROHÁČSKA FOLKLÓRNA SKUPINA zo Zuberca, folklórna skupina BUČNÍK z Habovky a ženská spevácka skupina z Oravského Bieleho Potoka
Scenár, réžia: Daniela Žuffová

 

11.00 ROK ZA ROKOM, KROK ZA KROKOM
Program detských folklórnych súborov z Oravy a ich hostí
Účinkujú jubilujúce detské folklórne súbory KAŠUNKA z Rabčíc, PILSKO z Oravského Veselého, ROHÁČIK zo Zuberca a PODBIELAN z Podbiela a detské folklórne súbory LOKČAN z Lokce a HAJOVČEK zo Strečna
Hosť programu: DĚCKA ZE SKORONIC U KYJOVA (Česko)
Príprava, scenár, réžia: Miroslav Žabenský, Pavla Ganobčíková

 

12.15 PODOBY SLOVENSKÉHO FOLKLÓRU II.
Podoby slovenského folklóru v podaní súborov zo zahraničia
Účinkujú folklórne súbory: KLASY zo Starej Pazovej (Srbsko) a JÁNOŠÍČEK z Brna (Česko)
Príprava, scenár, réžia: Ľubomír Jarolín

 

13.00 BOŽE NÁM POMÁHAJ, VESELIE ZAČÍNAŤ
Program laureátov súťaží a sólistov Žilinského samosprávneho kraja pod záštitou jeho predsedu Juraja Blanára>
Účinkujú: FSk RABČIČANKA z Rabčíc, FSk KÝČERA a sólista Patrik Matúš zo Zázrivej, FSk STRÁNE z Važca, FS LYSEC a Dulickí pastieri z Belej-Dulíc, FSk JAVORNÍČEK z Hvozdnice, SSk SPIEVANKY zo Žiliny a Valéria Janešíková z Turzovky
Príprava, scenár, réžia: Miroslava Ivanová

 

14.15  LIPTOV
Profilový program folklórneho súboru LIPTOV z Ružomberka
Réžia: Igor Littva

 

15.15  ZÁVEREČNÝ PROGRAM
Účinkujú folklórne súbory ORAVAN z Nižnej, ANTRE (Bielorusko), BRESTOVÁ z Brestovej, SKORUŠINA z Liesku, ANKA KÜLTÜR SANAT (Turecko), HRIŇOVČAN z Hriňovej, IMEDI (Gruzínsko), STAVBÁR zo Žiliny a FSk LUBENÁ z Poluvsia
Príprava, scenár, réžia: Pavol Šroba

Sprievodné programy v Múzeu oravskej dediny

 

26. ORAVSKÝ TRADIČNÝ JARMOK OŽIVENÝCH REMESIEL

 

ZAHRAJ SI KTO CHCEŠ

Otvorená scéna pre začínajúcich či zdatných muzikantov, folklórne kolektívy a sólistov

Nedeľa 6. august 2017 13.00 – 16.00

 

ZO ŽIVOTA MÚZEA
výstava, objekt č. 16 – Dolná Lehota

 

KEĎ SOM JA VALAŠIL …
výstava v novootvorenej expozícii Oravského múzea, objekt č. 42 – Kúria z Vyšného Kubína

Alternatíva nepriaznivého počasia

Programy sa uskutočnia v kultúrnych domoch v Oravskom Bielom Potoku (piatok) a v Zuberci.

 

Zmena programu vyhradená!

Prejsť na panel nástrojov Odhlásiť sa